streda 9. júla 2014

Poľný deň 2014

Závod sa zaradil medzi tie, keď rôzne poruchy na zariadeniach nám nedovolili dosiahnuť očakávaný výsledok. Napriek tomu nám to nepokazilo náladu, ani to nejako zvlášť neovplyvnilo pohodu na našom kontestovom stanovisku.

Meteorológovia sľubovali dobré počasie, na sobotu dokonca horúčavy, ale akosi im to nevyšlo. Dážď sa spustil hneď v sobotu poobede, v noci tiež spŕchlo a aj balenie prebiehalo v daždi. Pritom o pár kilometrov ďalej sa skutočne konalo to sľubované počasie vrcholného leta.

Kvôli prípadnej účasti väčšieho množstva mladých operátorov padlo rozhodnutie postaviť pracovisko pre 2 m a 70 cm. Stožiarik, ktorý sa vysúva stlačeným vzduchom odmietol fungovať a pri pokusoch s jeho vztýčením sa poškodila anténa na 2 m a čiastočne aj anténa na 70 cm. Stožiarik zostal zložený, čím anténa na 70 cm bola asi len 3 m nad zemou. 


Parabolu na 23 cm sa síce podarilo namontovať na hlavný stožiar do výšky asi 12 m, ale prijímač bol nejaký hluchý, čo spôsobilo, že sme urobili len pár spojení s najsilnejšími stanicami. Uspokojivo chodili len zariadenia na 13 a 3 cm.Spoločenská časť prebiehala bez závad. Marek navaril guláš, ktorý nielenže dobre vyzerá na obrázkoch, ale ešte lepšie chutil. V zákulisí sa teraz pracuje na remeselnom stvárnení rádu zlatej varešky, ktorý si Marek určite zaslúži. Medzi účastníkmi sa vyskytli jedinci, ktorí mali v priebehu Poľného dňa sviatok a tak sa prezentovali rôznymi pochutinami a nápojmi rovnako ako ostatní, ktorí práve sviatok nemali.


 K večeru dorazila vrcholová skupina SOTA v zložení Igor OM3CUG, Michal OM4AA a Roman OM4WY, ktorí tak ako vlani úspešne aktivovali kótu Veľký Javorník.
Diskusie a filozofické úvahy pokračovali pri táboráku až do polnoci. Nedeľa sa niesla v podobnom duchu až do konca závodu.


 Sme radi, že sme sa opäť stretli. Napriek tomu, že sa nám v závode nedarilo, nevzdávame sa a stále máme čo zlepšovať.


Niekto prišiel na celý závod, niekto aspoň na chvíľu: Vlado OM3BY, Jozef OM4AQ, Rudo OM4TQ s dcérou Henkou, Vlado OM3CLS, Rasťo OM3BH,  Michal OM4AA, Roman OM4WY, Igor OM3CUG, Palo OM4RC a jeho kamarát Martin, Miro OM4GM, Rudo OM3COR,  Mojo, OM6MW, Ľubomír OM6AKL, Miro, Marek a jeho priateľka Zlatica s otcom.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.