utorok 27. decembra 2011

Súťaž v Morserunner-ovi 2010


Ahojte všetci rádioamatéri a priaznivci telegrafie!
Vzhľadom na akú-takú účasť v tejto súťaži v roku 2009, zahajujem ďalší ročník k 1. 1. 2010.
Pravidlá zostávajú zatiaľ nezmenené, ale jedno pripudlo - č.12. Boli síce aj návrhy na skrátenie času, ale tu rázne pripomínam, že kto nedodrží termín a skráti si ho, môže sa zapojiť tiež, len bude sám ochudobnený o tých pár minút do maximálneho limitu 15min.
Prehľad pravidiel:
 1. Na súťaž bude použitý program Morserunner (ľubovoľná verzia).
 2. Súťažiť (pretekať) sa bude doma alebo hockde na ktoromkoľvek PC.
 3. Pretek bude trvať 15 minút - ostatné podmienky podľa kategórií. (ten, kto chce, si môže dať aj kratšie, napr. 5 alebo 10 minút)
 4. Po ukončení preteku bude potrebné urobiť PrintScreen a zaslať ho na môj e-mail: om4aty@gmail.com a do predmetu treba napísať: morse. V texte e-mailu by každý dotyčný mohol zapísať ešte aj kategóriu, do ktorej chce byť zapojený, ale to stačí urobiť len 1. krát, keď odosiela výsledok, potom už netreba.
 5. Súťaž bude prebiehať každý týždeň a zaslať PrintScreen bude potrebné vždy do konca nedele.
 6. Bodovať sa bude tak, že ten, čo bude mať najviac spojení resp. bodov za spojenia bude mať taký počet bodov, koľko súťažiacich sa v daný týždeň zapojí, tzn. ak sa zapoja 5 súťažiaci, 1. bude mať 5 bodov a každý ďalší o bod menej. Ak sa zapojí len jeden, dostane iba 1 bod.
 7. Okrem toho, že budú informatívne týždenné vyhodnotenia, budú aj mesačné vyhodnotenia(súčet bodov za daný mesiac), ktoré budú určovať víťaza mesiaca a potom celkové za celý rok(súčet bodov za daný rok).
 8. Bol návrh aj na nejaké symbolické ale zaujímavé ceny, aby bola aká taká motivácia. - uvidíme
 9. Kategórie:
kategória: N je určená pre nekoncesionárov alebo pre tých, čo sú v telegrafii ešte dosť slabí na to, aby sa mohli zapojiť do vyššej kategórie. Podmienky pre kategóriu N sú následovné: a) v nastaveniach Band conditions nesmie byť zaškrtnuté nič, tzn. žiadne rušenie a podobne b) nastavenie v poli Activity môže byť max. 2 (demotivácia pre tých, čo sú už celkom zdatný aby nezostávali v kategórii N, ale aby prešli do kategórie E).
kategória: E je určená pre hockoho, tzn. že sa sem môže zapojiť hockto, kto spĺňa podmienky. Podmienky pre kategóriu E sú následovné: a) je potrebné v Band conditions mať zaškrtnuté všetky políčka (QRN, QRM, QSB, Flutter, LID´s), b) v poli Activity je potrebné mať nastavenie minimálne 3
 1. Ešte aby som upresnil, v prípade, že koniec a začiatok mesiaca výjde na stred týždňa, uzávierka do nedele (posledný deň, kedy treba za daný týždeň poslať log) bude platiť pre ten mesiac, v ktorom sa táto nedeľa nachádza. Ak teda mesiac končí napr. v piatok, poslané logy a ich výsledky sa budú rátať už do ďalšieho mesiaca.
 2. Neskôr bude možné pozerať screeny jednotlivých účastníkov.
 3. NOVÉ PRAVIDLO - aby sa ešte viac podporila účasť na jednotlivých "pretekoch", zavádzam nové pravidlo: Každý účastník dostane na konci každého mesiaca toľko bonusových bodov, koľkých "pretekov" sa v rámci daného mesiaca zúčastnil. Napr. Ak niekto počas mesiaca zašle samostatné 3 logy a jeho celkový súčet bodov za mesiac bude napr. 5 bodov, za účasť 3 kôl dostane bonus 3 body.
No, dúfam, že sa zapoja aj viacerí a hlavne aj mládež z nášho rádioklubu (podotýkam, nemusia byť len naší členovia). Takže, očakávam vaše printscreeny alias logy na mojej e-mailovej adrese: om4aty(zav)gmail.com
73! de Roman (om4wy)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.